Akp Adıyaman Milletvekili Muhammed Murtaza Yetiş

Etiketler: , , , , , , ,

muhammed-murtaza-yetis

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Adıyaman Milletvekili Muhammed Murtaza Yetiş, 30 Kasım 1972’de Adıyaman’da doğdu. Babasının adı Yusuf, annesinin adı Sıdıka’dır.
Tıp Doktoru; İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Pediatri dalında uzmanlık yaptı.

Adıyaman 82. Yıl Devlet Hastanesinde Başhekimlik görevini yürüttü. Yeryüzü Doktorları, UNICEF gibi kuruluşlarda aktif olarak görev aldı.

Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Yetiş, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Akp Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner

Etiketler: , , , , , , ,

mehmet-metiner

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, 5 Mart 1960’ta Adıyaman Kâhta’da doğdu. Babasının adı Bedir, annesinin adı Nazı’dır.
Gazeteci-Yazar; İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi.

Girişim, Yeni Zemin ve Sözleşme dergilerinin yayın yönetmenliğini yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Fazilet Partisi Genel Başkanı Danışmanı olarak görev üstlendi. Bahçeşehir Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak ders verdi. Yayınlanmış 8 kitabı bulunmaktadır.

Orta düzeyde İngilizce bilen Metiner, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Akp Adıyaman Milletvekili Salih Fırat

Etiketler: , , , , , , ,

salih-firat

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, 1 Mart 1960’ta Adıyaman’da doğdu. Babasının adı Hasan, annesinin adı Behiye’dir.
Tıp Doktoru; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. İzmir Sosyal Sigortalar Kurumu Tepecik Hastanesinde ortopedi ve travmatoloji uzmanlığını aldı.

Ordu ili Fatsa ilçesinde pratisyen hekim, Adıyaman Devlet Hastanesinde ortopedi ve travmatoloji uzmanı olarak çalıştı. İki dönem Adıyaman Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreterliği yaptı. 1977-2000 yılları arasında Adıyaman Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Kulüp Doktoru olarak görev aldı. İnsan Hakları Derneği Adıyaman Şubesi Üyesidir.

Orta düzeyde İngilizce bilen Fırat, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Akp Adıyaman Milletvekili Fehmi Hüsrev Kutlu

Etiketler: , , , , , , ,


Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Adıyaman Milletvekili Fehmi Hüsrev Kutlu, 25 Şubat 1961’de Adıyaman’da doğdu. Babasının adı Memet Dursun, annesinin adı Nafia’dır.
Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.
Serbest avukatlık yaptı. Adıyaman Barosu Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkanvekili olarak görev yaptı. Adıyamanspor Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanvekilliği, Adıyaman Hukukçular Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.
22. Dönem Adıyaman Milletvekili. 23. Dönem’de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı İdare Amiri oldu.
Orta düzeyde İngilizce bilen Kutlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Akp Adıyaman Milletvekili şevket Gürsoy

Etiketler: , , , , , , ,


Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Adıyaman Milletvekili Şevket Gürsoy, 1 Haziran 1953’te Adıyaman’da doğdu. Babasının adı Sıtkı, annesinin adı Emine’dir.
İşletmeci; Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi.
Adıyaman Belediye Başkanı olarak görev yaptı. Adıyamanspor Kulübü Başkanlığı görevini yürüttü.
22. Dönem Adıyaman Milletvekili. 22. Dönem’de Türkiye-Güney Kore Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı olarak görev yaptı.
Orta düzeyde İngilizce bilen Gürsoy, evli ve 4 çocuk babasıdır.

    • Ara