Akp Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz

Etiketler: , , , , , , ,

mine-lok-beyaz

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, 19 Ağustos 1973’te Ankara’da doğdu. Babasının adı Ömer Lütfi, annesinin adı Gülhan’dır.
Mimar; Gazi Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesini bitirdi.

Özel sektörde çalıştı. Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yaptı.
(daha&helliip;)

Akp Diyarbakır Milletvekili Cuma içten

Etiketler: , , , , , , ,

cuma-icten

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, 1 Ocak 1973’te Bingöl Genç’te doğdu. Babasının adı Abdullah, annesinin adı Hediye’dir.
Eğitimci, Bilişimci, İş Adamı; Newport International University İşletme Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitede Uluslararası Dış Ticaret Bölümünde tamamladı. Marmara Belediyeler Birliği Siyaset Akademisi, Bahçeşehir Üniversitesi Avrupa Birliği, Devlet ve Siyaset Akademilerine devam etti.
(daha&helliip;)

Akp Diyarbakır Milletvekili Mehmet Süleyman Hamzaoğulları

Etiketler: , , , , , , ,

mehmet-suleyman-hamzaogullari

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Diyarbakır Milletvekili Mehmet Süleyman Hamzaoğulları, 24 Eylül 1975’te Diyarbakır’da doğdu. Babasının adı Hikmet, annesinin adı Yüksel’dir.
Tıp Doktoru; Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi.
(daha&helliip;)

Akp Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat

Etiketler: , , , , , , ,

oya-eronat

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, 19 Ocak 1962’de Diyarbakır’da doğdu. Babasının adı Halis, annesinin adı Emel’dir.
İnşaat Mühendisi; Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi.
(daha&helliip;)

Akp Diyarbakır Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu

Etiketler: , , , , , , ,

mehmet-galip-ensarioglu

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Diyarbakır Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu, 1 Ekim 1966’da Diyarbakır’da doğdu. Babasının adı Sait, annesinin adı Zeliha’dır.
İş Adamı; Dicle Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İktisadi ve İdari Programlar İşletme Bölümünü bitirdi.

Gıda toptancılığı, özel ve resmi benzin istasyonu işletmeciliği, özel hastane işletmeciliği ve inşaat müteahhitliği yaptı. Güneydoğu Sanayici ve İş Adamları Derneği (GÜNSİAD), Diyarbakır Sanayici ve İşadamları Derneği (DİSİAD), Doğu ve Güneydoğu İş Adamları Federasyonu (DOĞUGÜNSİFED), Diyarbakır Kültür ve Sanat Vakfı (DKVS) ile Diyarbakır Sosyal ve Siyasal Araştırma Akademisinin (DİSSA) kuruculuğunu yaptı ve Yönetim Kurulları Üyeliklerinde bulundu. (daha&helliip;)

    • Ara