Akp Düzce Milletvekili ibrahim Korkmaz

Etiketler: , , , , , , ,

ibrahim-korkmaz

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, 1 Ocak 1960’ta Trabzon’da doğdu. Babasının adı Celal, annesinin adı Asiye’dir.
Makine Mühendisi, Öğretim Üyesi Yrd. Doç.Dr.; 1985 yılında, Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden makine mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek lisansını aynı üniversitede, doktora çalışmasını ise İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Anabilim Dalında ve “Alternatif Motor Yakıtları ve Enerji Kaynakları” alanında tamamladı.
(daha&helliip;)

Akp Düzce Milletvekili Osman çakır

Etiketler: , , , , , , ,

osman-cakir

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Düzce Milletvekili Osman Çakır, 1 Ağustos 1964’te Düzce Akçakoca’da doğdu. Babasının adı Sabri, annesinin adı Hayriye’dir.
Eğitimci, Kamu Yöneticisi; Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi.
(daha&helliip;)

Akp Düzce Milletvekili Fevai Arslan

Etiketler: , , , , , , ,

fevai-arslan

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Düzce Milletvekili Fevai Arslan, 12 Temmuz 1966’da Düzce’de doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Sabriye’dir.
İş Adamı; Düzce İmam Hatip Lisesini bitirdi.
(daha&helliip;)

Akp Düzce Milletvekili Yaşar Yakış

Etiketler: , , , , , , ,


Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Düzce Milletvekili Yaşar Yakış, Ağustos 1938’de Düzce Akçakoca’da doğdu. Baba adı Halim, anne adı Ayşe’dir.
Büyükelçi; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi.
Dışişleri Bakanlığı’nda değişik görevlerde bulunduktan sonra, NATO Savunma Kolejine devam etti. NATO Daimi Temsilciliği ve Şam Büyükelçiliği Müsteşarlığı görevlerine getirildi. DPT’de İSEDAK Koordinasyon Bürosunu kurdu ve Başkanlığını yaptı. Riyad Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı, Kahire Büyükelçisi ve BM nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi oldu. Suudi Hükümeti tarafından “Kral Abdülaziz” nişanı, İtalya Cumhurbaşkanı tarafından “Ordine della Stella della Soliderieta Italiana-Commendatore” liyakat nişanını aldı. Dış politika konularında yurtiçi ve dışında çok sayıda makalesi yayınlandı. AK Parti Kurucu Üyesi oldu.
22. Dönem Düzce Milletvekili. 58. Hükümet’te Dışişleri Bakanlığı yaptı. 22 ve 23. Dönem’de Türkiye-AB KPK Üyesi ve TBMM Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı oldu.
Çok iyi düzeyde Fransızca ve İngilizce, iyi düzeyde Arapça bilen Yakış, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Akp Düzce Milletvekili Metin Kaşıkçıoğlu

Etiketler: , , , , , , ,


Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu, 3 Ocak 1966’da Düzce’de doğdu. Babasının adı Selâmi, annesinin adı Münevver’dir.
Hâkim ve Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.
Hâkimlik görevinde bulundu. Serbest avukat olarak çalıştı. Düzce Belediye Meclis Üyesi oldu.
22. Dönem Düzce Milletvekili.
Az düzeyde İngilizce bilen Kaşıkoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

    • Ara