Gaziantep Milletvekilleri

Akp Gaziantep Milletvekili şamil Tayyar

Etiketler: , , , , , , ,

samil-tayyar

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, 1 Mart 1965’te Gaziantep İslahiye’de doğdu. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Fidan’dır.
Gazeteci; Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdi.
(daha&helliip;)

Akp Gaziantep Milletvekili Ali şahin

Etiketler: , , , , , , ,

ali-sahin

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, 2 Ocak 1970’te Gaziantep Nizip’te doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Safiya’dır.
Uluslararası İlişkiler Uzmanı; Pakistan Karaçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde lisans ve yüksek lisansını yaptı.
(daha&helliip;)

Akp Gaziantep Milletvekili Abdullah Nejat Koçer

Etiketler: , , , , , , ,

abdullah-nejat-kocer

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Gaziantep Milletvekili Abdullah Nejat Koçer, 20 Ağustos 1963’te Gaziantep’te doğdu. Baba adı Mehmet, anne adı Ayten’dir.
Sanayici, İş Adamı; Gaziantep Lisesi mezunudur.

Eskişehir İTİA’da öğrenimini yarım bırakarak iş hayatına atıldı. Halen Gaziantep Üniversitesinde İşletme Yönetimi Ön Lisans eğitimine devam etmektedir. 1998-2011 Yıllarında GSO Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Türkiye Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçı Birliklerinin Yönetim Kurulu Üyeliği, Gaziantep Genç İşadamları Derneği Başkanlığında bulundu. Türk Genç İşadamları Vakfı Başkan Yardımcılığı ile TOBB-HALKBANK Ortaklığı olan KOBİ Yatırım Ortaklığı AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. (daha&helliip;)

Akp Gaziantep Milletvekili Hüseyin çelik

Etiketler: , , , , , , ,

huseyin-celik

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik, 5 Mart 1959’da Van Gürpınar’da doğdu. Babasının adı Hasan, annesinin adı Sariye’dir.
Öğretim Üyesi Doç. Dr.; İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. Yüzüncü Yıl Üniversitesinde Türk Edebiyatı, Londra Üniversitesi SOAS’ta Türk Politikası alanında yüksek lisansını, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yeni Türk Edebiyatı Bölümünde doktorasını tamamladı.
(daha&helliip;)

Akp Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak

Etiketler: , , , , , , ,

derya-bakbak

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, 16 Ağustos 1972’de Gaziantep’de doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Şenel’dir.
Yüksek Mimar; Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nde mimari şekil tasarımı ve asma germe sistemlerin yapı analizi üzerine yüksek lisansını tamamladı, aynı bölümde doktora programına devam etmektedir.

Arıcı İnşaat Şirketi’nde mimar olarak çalıştı. (daha&helliip;)

    • Ara