istanbul Milletvekilleri

Akp istanbul Milletvekili Enver Yılmaz

Etiketler: , , , , , , ,

enver-yilmaz

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp istanbul Milletvekili Enver Yılmaz, 20 Mart 1970’te Ordu Ulubey’de doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Hamide’dir.
Hâkim ve Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Hâkim olarak görev yaptı. Serbest avukat olarak çalıştı.
(daha&helliip;)

Akp istanbul Milletvekili şirin ünal

Etiketler: , , , , , , ,

sirin-unal

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp istanbul Milletvekili Şirin Ünal, 11 Ağustos 1954’te Sinop Ayancık’ta doğdu. Babasının adı Hamdi, annesinin adı Cemile’dir.
Hava Pilot, Tümgeneral; Hava Harp Okulundan mezun oldu. Harp Akademileri Komutanlığı Hava Harp Akademisi ile Silahlı Kuvvetler Akademisini bitirdi.
(daha&helliip;)

Akp istanbul Milletvekili ismet Uçma

Etiketler: , , , , , , ,

ismet-ucma

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp istanbul Milletvekili İsmet Uçma, 1 Ocak 1955’te Ordu Fatsa’da doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Arife’dir.
İlahiyatçı, İktisatçı, Siyaset Bilimci ve Yayıncı; Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı fakültede Kelâm Felsefe Anabilim Dalında “Kuran ve Sünnette Şefaat Kavramı” adlı çalışmasıyla yüksek lisansını, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalında “Bir Sosyal Siyaset Kurumu Olarak Ahilik” adlı çalışmasıyla doktorasını tamamladı. (daha&helliip;)

Akp istanbul Milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş

Etiketler: , , , , , , ,

ahmet-kutalmis-turkes

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp istanbul Milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş, 16 Ekim 1978’de İstanbul’da doğdu. Babasının adı Alparslan, annesinin adı Seval’dir.
Ekonomist; Bilkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası Finans Bölümünde yaptı.
(daha&helliip;)

Akp istanbul Milletvekili Bülent Turan

Etiketler: , , , , , , ,

bulent-turan

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp istanbul Milletvekili Bülent Turan, 17 Ocak 1975’te Çanakkale’de doğdu. Babasının adı Sadettin, annesinin adı Sebahat’tır.
Hukukçu; Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansını Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde yaptı.
(daha&helliip;)

    • Ara