Samsun Milletvekilleri

Akp Samsun Milletvekili Ahmet Yeni

Etiketler: , , , , , , , ,

ahmet-yeni

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, 10 Ağustos 1955’te Samsun’da doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Hediye’dir.
Bankacı; Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesini bitirdi.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İş İdaresi Bölümüne devam etti. Vakıflar Bankasında başlayan iş hayatına, Albaraka Türk Katılım Bankasında Mali ve İdari İşler Şefi, Bursa Şubesi Müdürü, Fon Kullandırma Müdür Yardımcısı, Mali ve İdari İşler Müdür Vekili, Risk Takip Müdürü ve Şubeler Müdürü olarak devam etti. (daha&helliip;)

Akp Samsun Milletvekili Suat Kılıç

Etiketler: , , , , , , , ,

suat-kilic

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Samsun Milletvekili Suat Kılıç, 23 Temmuz 1972’de Samsun’da doğdu. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Elmas’tır.
Avukat, Hukukçu, Sarı basın kartı sahibi gazeteci ve Yazar; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Dünya Radyo, Kanal 7, NTV ve Kanal D’de program yapımcısı, sunucusu, haber müdürü ve haber editörü olarak görev yaptı.
(daha&helliip;)

Akp Samsun Milletvekili Akif çağatay Kılıç

Etiketler: , , , , , , , ,

akif-cagatay-kilic

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, 15 Haziran 1976’da Almanya Siegen’de doğdu. Babasının adı Sinan, annesinin adı Behire Yıldız’dır.
Siyaset Bilimi Uzmanı; Herfordshire Üniversitesini bitirdi.

Siyaset Bilimi ve Avrupa Ekonomisi alanında eğitim gördü. Sabancı Holding Universal Trading Uk Şirketinde satın alma görevlisi olarak çalıştı. 2003’te Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezinde Danışman olarak çalıştı. Başbakan Müşaviri, Özel Kalem Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.
(daha&helliip;)

Akp Samsun Milletvekili Mustafa Demir

Etiketler: , , , , , , , ,

mustafa-demir

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Samsun Milletvekili Mustafa Demir, 18 Ocak 1961’de Trabzon Şalpazarı’nda doğdu. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Safiye’dir.
Mimar, Sanayici; Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitirdi.

4 yıl kamu hizmeti yaptı. Mimarlık, yapı müteahhitliği ve ticaret işiyle uğraştı. Atakum Belediyesi Belediye Meclisi Üyeliği görevinde bulundu.
(daha&helliip;)

Akp Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir

Etiketler: , , , , , , , ,

cemal-yilmaz-demir

Adalet ve Kalkınma Partisi Akp Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, 12 Ağustos 1960’ta Trabzon Vakfıkebir’de doğdu. Babasının adı Cemal, annesinin adı Mediye’dir.
Eğitimci; Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi. Halkla İlişkiler ve İşletme eğitimi aldı.

Özel öğretim kurumları kuruculuğu ve işletmeciliği ile inşaat müteahhitliği yaptı. Stratejik planlama ve stratejik yönetim konularının yanında “eğitim sektöründe stratejik planlama” ve “finans sektöründe kâr-zarar ortaklığı” konularında çalışmalarda bulundu.
(daha&helliip;)

    • Ara